II Ogólnopolsk Kongres Smart – Inteligentne Miasta

27 Maj 2015

Klaster HubClub jest partnerem wspierającym II Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się w Katowicach 28 maja, w Wyższej Szkole Technicznej przy ul. Rolnej 43.
Wśród zaproszonych i potwierdzonych gości znaleźli się: b. premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, wojewoda śląski Piotr Litwa, poseł Mirosława Nykiel, poseł Jacek Najder, prezydent Katowic Marcin Krupa, oraz kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusz Hołda. Do udziału zostali zaproszeni również przedstawiciele samorządowców z regionu oraz organizacje zainteresowane tematyką smart city.

28 maja w Katowicach planowana jest druga edycja tego wydarzenia. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities miała miejsce w Warszawie 30 marca.
120 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został postawiony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech. Relacja z inauguracji Kongresu znajduje się tutaj: http://inteligentne-miasta.eu/warszawa-video/.

Inteligentny rozwój miast to jedna z najciekawszych koncepcji rozwoju realizowana obecnie we wszystkich miastach, które chcą być określane mianem „nowoczesne”. Wiemy, że śląska aglomeracja ma również ambicje, by rozwijać się zgodnie ze najlepszymi standardami, a wiele z nich już dziś wdraża projekty z zakresu nowych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, efektywnego gospodarowania energią, zrównoważonego transportu, czy inteligentnego zarządzania zasobami miejskimi. Dlatego, z uwagi na duże zapotrzebowanie miast na usługi realizujące ideę inteligentnego rozwoju, warto być obecnym na II Ogólnopolskim Kongresie Smart i przedstawić własne rozwiązania technologiczne.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego, marszałka województwa opolskiego, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Polski Towarzystwo Informatyczne – Oddział Górnośląski.

http://inteligentne-miasta.eu/o-kongresie/