Relacja z konferencji

18 Listopad 2016

17 listopada br. na Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach z inicjatywy Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz przy współorganizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyła się konferencja „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ZMIENIA ŚWIAT NA LEPSZE” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
 

Partnerami wydarzenia było Miasto Ruda Śląska, Członkowie Śląskiego Klastra ICT i Multimediów HUB CLUB oraz Fundacja INNOVARE, które równocześnie wsparły wydarzenie swoimi prelekcjami.
W pierwszym panelu konferencji zaprezentowały się innowacyjne przedsiębiorstwa z terenu województwa śląskiego, które budują nową wartość śląskiej gospodarki.

Głównym celem wydarzenia była promocja śląskich przedsiębiorstw,  które zmieniają świat na lepsze oraz stanowią inspirację w tym, jak rozwiązywać ważne społeczne problemy miast.

Wydarzenie uświetnił swoją prelekcją prof. G. Kołodko - „Abyśmy nie zmierzali w kierunku kolejnego kryzysu, musimy odejść do fałszywych wartości typu „chciwość jest dobra” (greed is good). (…) Rozkwit prywatnej przedsiębiorczości ma być sprzęgnięty z interesami ogólnospołecznymi. (…) Potrzebna nam jest na przyszłość ekonomia umiaru, a nie ekscesów, niedoborów, nierównowag i kryzysów. (…) Dobra ekonomia to nie tylko opis świata, to instrument jego zmiany na lepsze. ”(„EKONOMIA UMIARU REALNA PERSPEKTYWA?” G.W.Kołodko)

foto: archiwum własne Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz firmy Ganso Sp. z o.o. http://www.ganso.pl/