Śląski Klaster Multimedialny na CeBit2013 - talented IT people from Silesia

11 Marzec 2013

Nowe kontakty biznesowe, nowi klienci i kontrahenci,  nowe perspektywy rozwoju to tylko garstka tego,co można było pozyskać  na tegorocznych targach CeBIT 2013!

W tym roku Polska była krajem partnerskim niemieckiego organizatora targów. Angela Merkel i Donald Tusk wspólnie dokonali uroczystego otwarcia imprezy. Na imprezę przyjechało łącznie cztery tysiące wystawców z 70 krajów. Targi CeBIT łączą w sobie zalety najważniejszej światowej wystawy teleinformatycznej prezentującej pełny obraz rynku z precyzyjnym sprofilowaniem obszarów skierowanych do jasno zdefiniowanych grup odbiorów.

Od 5 marca do 9 marca przedsiębiorcy oraz Uniwersytet Śląski, którzy są członkami Śląskiego Klastra Multimedialnego mieli okazję znaleźć się w samym sercu cyfrowego świata podczas targów CeBIT w Hanowerze, a to dzięki dofinansowaniu z EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013! Śląski Klaster Multimedialny był jedynym klastrem reprezentującym Województwo Śląskie i mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do wzrostu zainteresowania potencjałem tego regionu na arenie międzynarodowej.

Swoje usługi i produkty zaprezentowały firmy z branży IT i multimedialnej takie jak: ITmaster, INTERSIEC, Stanusch Technologies SA, Vermont, Artmediale, CodePill Sp. z o.o. , Serious Impact, Hostersi Sp. z o.o., Rample Sp. z o.o., INTERAKCJA, SARE S.A. Członkowie klastra mieli do dyspozycji 40m2, którą skutecznie spożytkowali na nawiązywanie biznesowych relacji.

Głównym tematem tegorocznych targów było „Shareconomy”. Rozwiązania „shareconomy” zdobywają coraz większe uznanie w sektorze IT, ponieważ do świata biznesu wkracza model dzielenia się wiedzą, zasobami i doświadczeniami! Dlatego właśnie nasz klaster ma potencjał rozwoju.

Inicjatywy takie jak Śląski Klaster Multimedialny są doskonałą bazą do tworzenia sprzyjających warunków dzielenia się zasobami pomiędzy biznesem, nauką i administracją. Dlatego też Nasz Klaster jak najbardziej wpisywał się w tegoroczną tematykę targową, był w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, co więcej wykorzystał każdą szansę zaprezentowania kooperacji między przedsiębiorcami  w klastrze.

Udział w tegorocznych targach dał wiele inspiracji dla rozwoju Śląskiego Klastra Multimedialnego, wiele propozycji współpracy oraz pozwolił na zdobycie aktualnej wiedzy o najważniejszych trendach we wszystkich kluczowych obszarach sektora nowych technologii.

Życzymy wszystkim członkom Śląskiego Klastra Multimedialnego, aby zdobyte kontakty biznesowe  podczas targów CeBIT 2013 przerodziły się w efektywne kontrakty!

GALA OTWARCIA CEBIT 2013