Korzyści z udziału w Śląskim Klastrze Multimedialnym

Dlaczego warto?

Ponieważ HubClub jest „bramą na świat” i otwiera nowe rynki zbytu. Potencjalni kontrahenci szybciej dotrą do oferty firmy partnerskiej, ponieważ klaster działa na podobnej zasadzie jak „galeria handlowa”, skupiająca najlepsze i różnorodne marki. Szukając rozwiązania klient łatwiej znajdzie najbardziej korzystny dla niego produkt w klastrze, aniżeli wśród rozproszonych w regionie lub kraju firm czy uczelni. Duża liczba skupionych przedsiębiorstw ICT i multimedialnych umożliwia również przygotowanie wspólnie kompleksowej i optymalnej dla klienta usługi lub produktu, łączącej kompetencje zarówno firm jak i uczelni. Wspólna promocja oferowanych usług w ra¬mach klastra jest dużo tańsza i przynosi szybsze efekty, na rynku krajowym jak i międzynarodowym.

 

 • Członek klastra jest bardziej widoczny i korzystniej postrzegany zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym, ponieważ jest widziany przez pryzmat potencjału wszystkich firm i uczelni działających w klastrze.
   
 • Klaster jest „bramą na świat” i otwiera nowe rynki zbytu.
   
 • Potencjalni kontrahenci szybciej dotrą do Twojej oferty ponieważ klaster działa jak „galeria handlowa” skupiająca najlepsze marki.

czlonkowie_klastra.jpg

 • Udział we wspólnych projektach promocyjnych takich jak: targi w kraju i za granicą, konferencje, wystawy oraz inne wydarzenia branżowe  jest dużo tańszy i przynosi lepsze efekty.

medium_cebit_flag.jpg medium_cebit2013.jpg medium_expo_silesia_podczas_targow.jpg medium_p1030137a.jpg
 

 • Członek klastra może bezpłatnie uczestniczyć w organizowanych eventach i spotkaniach biznesowych w konwencji „Pitch & Match”, podczas których ma możliwość zaprezentowania produktów i usług przed klientami sektora publicznego i prywatnego.

ict_multi4_400.jpg
medium_ict_multi3.jpg medium_ict_multi2.jpg medium_2013-06-12_09-39-14_ar-img_3169.jpg

www.ictme.pl

 

 • Członek klastra może brać udział w organizowanych przynajmniej raz w miesiącu śniadaniach biznesowych klastra, podczas których przedstawi swoją firmę, nawiąże nowe kontakty, wymieni rekomendacje, powie czego potrzebuje w aktualnym czasie.

sniadanie_biznesowe.jpg medium_spotkanie_biznesowe_hub.jpg medium_spotkanie_biznesowe_vidcom.jpg medium_sniadanie_biz1.jpg
 

 • Członek klastra ma możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez wykwalifikowanych i renomowanych trenerów.

szkolenia22.jpg medium_szkolenia.jpg  medium_kopenhaga_041.jpg
 

 •  Członek klastra może brać udział w międzynarodowych imprezach typu „match making” jak np.: Brokerage Event i zaprezentować swój produkt przed światowymi liderami IT i multimediów.

ideon_pitch_cluster55_400.jpg

 • Członek klastra ma zapewnione bezpłatne doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy UE na rozwój i na bieżąco będzie informowany o ogłaszanych konkursach i planach na przyszłość.

fundusze_ue.jpg

 • Członek klastra ma dostęp do kadry naukowej Uniwersytetu Śląskiego oraz innych renomowanych uczelni z województwa Śląskiego, z którymi może realizować projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych.

 uniwer_sl_400.jpg

 • Członek klastra ma dostęp do kontaktów międzynarodowych w branży w ramach współpracy z klastrami z branży ICT w Europie, w tym do największego klastra ICT w Europie: Cluster 55 ze Szwecji, który jest naszym partnerem i patronem.

bra_cluster55_400.jpg bra_mapa_0.jpg
 

 •  Członek klastra otrzymuje bieżące informacje o atrakcyjnych wydarzeniach w branży.
   
 • Członek klastra może uczestniczyć w organizowanych wyjazdach szkoleniowo – integracyjnych członków klastra.

integracja_400.jpg

 

DOŁĄCZ DO NAS